Jūs esate čia

Plaukų tyrimas

Šiuolaikiniai žmonės itin neapdairiai elgiasi su savo kūnu – maitinasi neįvairiu, dažnai nenatūraliu maistu, troškulį malšina ne visada naudingais ir reikalingais organizmui gėrimais. Dėl tokio gyvenimo būdo tapo įprasta, kad organizmui reikalingų elementų trūkumas kompensuojamas įvairiais preparatais. Mokslinių pasiekimų dėka pasirinkimas yra be galo didelis - vaistinės pilnut pilnutėlės papildų, vitaminų, mikroelementų, tačiau tai sukelia ir sunkumų. Kaip sužinoti, ko tiksliai reikia Jūsų organizmui? Kaip tiksliai pasirinkti preparatą? Juk nuo to priklauso Jūsų sveikata, stiprybė, savijauta. Netinkamų preparatų naudojimas ir vieno ar kito elemento perteklius irgi gali sukelti problemas, lygiai taip pat kaip ir trūkumas – taigi svarbiausia išlaikyti harmoniją ir žinoti, ko konkrečiai reikia. Kiekvieno mūsų kūne yra daugiau kaip 80 mikro- ir makroelementų iš 92, esančių gamtoje. Daugiau kaip 80 proc. žmonių turi nukrypimą nuo normos šių elementų "karalystėje", o tai dažnai yra lėtinių ligų atsiradimo priežastis. Kiekvienas mikro-makroelementas turi tik jam būdingą funkciją. Vieni elementai veikia ūgį, kiti padeda praeiti nerviniams impulsams, treti tarnauja kaip statybinė mūsų kūno medžiaga. Šios statybinės medžiagos dalyvauja daugybėje biocheminių reakcijų.

Padėti išsiaiškinti savo mikro- ir makroelementų pusiausvyrą, bei pasirinkti reikalingas priemones jai atstatyti Jums gali padėti šiuolaikiškas organizmo elementų sudėties tyrimas, atliekamas iš plaukų. Plaukai yra nuostabiai tikslus rodiklis - kraujyje nustatomi 5-7 mikro-makroelementai, o iš plauko — net 25-42, be to – nėra jokios intervencijos ar iškreipto vaizdo. Plaukų tyrimas parodo žmogaus "elementinį" portretą. Kiekvienas iš mūsų nuo gimimo atsineša polinkį kurio nors mikro-makroelemento trūkumui ar pertekliui, o tai sąlygoja atitinkamų susirgimu atsiradimą. Kraujas atspindi 2-3 dienų medžiagų apykaitą, o iš plauko gauname informaciją apie 8 mėnesių procesus, vykstančius mūsų organizme. Pavyzdžiui, seleno nustatymas plaukuose visiškai tiksliai parodo jo kiekį kraujo plazmoje, ląstelėse, kepenyse. Efektyviausiai nustatomi toksiniai elementai, susikaupę Jūsų organizme. Plaukai labai tiksliai atspindi organizmo persirgtas lėtines ligas bei informuoja apie dar nepasireiškusį sutrikimą – šis tyrimas suteikia galimybę iš anksto užkirsti jiems kelią bei pagerinti savo sveikatos būklę.

 

Išsitirti mikroelementų kiekį savo organizme galima įvairiais būdais, vienas iš jų–plauko tyrimas, siūlantis gana platų tiriamų elementų spektrą. Jis rekomenduojamas jeigu Jūs, Jūsų vaikai ar artimieji:

  • dirbate ar gyvenate nepalankiomis/kenksmingomis sąlygomis;
  • kenčiate nuo lėtinio streso (intensyvus darbas be atostogų, mokslai, problemos šeimyniniame gyvenime ir t.t.);
  • dažnai sergate;
  • kenčiate nuo alergijos;
  • nuolat jaučiate nuovargį ir/ar dirglumą;
  • nesate patenkintas savo odos, plaukų, nagų ar dantų būkle;
  • Jūsų giminės nariams yra būdingas polinkis į kokias nors lėtines ligas.

Pagal šį tyrimą ištiriami šie elementai:

25 elementų rinkinys:

Al–aliuminis I–jodas, Si–silicis As–arsenas Pb–švinas
B–boras K–kalis, Li–litis Na–natris Se–selenas
Be–berilis Cd–kadmis, Mg–magnis Ni–nikelis P–fosforas
V–vanadis Co–kobaltas, Mn–manganas Sn–alavas Cr–chromas
Fe–geležis Ca–kalcis Cu–varis Hg–gyvsidabris Zn–cinkas

40 elementų rinkinys:

Al–aliuminis Ga–galis Ca–kalcis Cu–varis Hg–gyvsidabris Tl–talis
Ba–baris Ge–germanis Co–kobaltas Rb–rubidis P–fosforas Sb–stibis
Be–berilis Fe–geležis Si–silicis As–arsenas Pb–švinas Cr–chromas
B–boras Au–auksas La–lantanas Na–natris Se–selenas Zn–cinkas
V–vanadis I–jodas Li–litis Ni–nikelis Ag–sidabras Zr–cirkonis
Bi–bismutas K–kalis Mg–magnis Sn–alavas Sr–stroncis  
W–volframas Cd–kadmis Mn–manganas Pt–platina Mo–molibdenas