Jūs esate čia

Kūčių patiekalai

Šventės – galvosūkių metas tiems, kas ruošia vaišes. Kuogi nustebinti artimuosius, kai bet kokių skanėstų ir patiekalų galima nusipirkti bet kuriuo metų laiku? Siūlome prisiminti ir išbandyti tradicinių Kūčių patiekalų receptus.

Kūčia- stiklinę kviečių grūdų (perlinių, miežinių, kvietinių kruopų ar grikių) nuplaukite ir pamerkite nakčiai. Kitą dieną išvirkite, kol suminkštės, kelis kartus keičiant vandenį. Grūdus nukoškite ir ataušinkite. 100g aguonų nuplaukite, nuplikykite, 2 kartus permalkite mėsmale. Aguonų masę išmaišykite su 100g medaus, 50g kapotų riešutų, 50g kapotų migdolų. Ant virtų kviečių aguonų masę užpilkite tik prieš pat valgant, nes ilgiau pastovėjus grūdai sukietėja ir tampa neskaniais.

Spirginė - kanapių sėklos paspirginamos keptuvėje kartu su sukapotu svogūnu, užbarstoma druskos. Spirginama, kol ims gruzdėti. Po to supilama į grūstuvę ir sugrūdama. Paruošta spirginė užpilama ant virtu bulvių ar kitų daržovių.
Karšti žirnių riešutėliai - Žirnius išvirkite pasūdytame vandenyje, nusunkite ir suberkite į keptuvę su įkaitintu aliejumi. Apkepinkite, pabarstykite džiovintu raudonėliu ir maltais pipirais. Patiekite karštus.

Rauginti raudonieji burokėliai- Rauginimui parenkami nedideli, vienodo dydžio burokėliai. Nulupami, nuplaunami, sudedami į emaliuotą ar stiklinį indą, užpilami šaltu, pasūdytu (1 l vandens 1 šaukštelis druskos) vandeniu, kad apsemtų, įmetamos kelios juodos duonos plutelės. Paruoštas indas prislegiamas ir rauginama. Po 1-2 savaičių galime valgyti, jei norime vartoti po 4-5 dienų, burokėlius supjaustome plonais griežinėliais - greičiau rūgs. Galime pasiruošti ir virtų raugintų burokėlių: išvirtus burokėlius nulupame, užpilame šaltu pasūdytu vandeniu (1 l vandens įdedame 1 šaukštelį druskos), kad apsemtų, įdedame juodos duonos plutelę, paslegiame, indą pastatome šiltoje vietoje. Po 3-4 dienų burokėliai būna saldžiarūgščiai ir tinkami vartoti.

Avižinis kisielius- 2 stiklinių avižinių miltų (galima sumalti avižinius dribsnius), 2 šaukštų medaus, juodos duonos plutelės, 8 stiklinių vandens ir trupučio druskos. Avižinius miltus užpilkite šiltu vandeniu, įmeskite duonos plutelę (galima įdėti kelias medžio anglis kartumui panaikinti) ir parą laikykite kambario temperatūroje. Paskui masę perkoškite, tirščius dar kartą perplaukite vandeniu, kad būtų 1 litras skysčio. Jį truputį pasūdykite ir nuolat maišydami virkite 2–3 minutes. Valgyti kisielių galima šaltą su medumi arba karštą – su pakeptais svogūnais.

Aguonų pienas - kelias saujas aguonų nuplaukite, užplikykite verdančiu vandeniu, nupilkite ir palikite valandai brinkti. Paskui sutrinkite arba keletą kartų (4–5 kartus) permalkite mėsmale. Baigus trinti, užpilkite virintu vandeniu ir palikite kelioms valandoms. Prieš tiekiant ant stalo pasaldinkite pora šaukštelių medaus.