Jūs esate čia

Hidrokolonterapija - giluminis žarnyno valymas

Nuo senovės sveikatai palaikyti rekomenduojamos organizmo valymo procedūros, viena iš jų – žarnyno valymas. Ši procedūra nepraradusi aktualumo ir mūsų laikais. Dabartinis žmogus maitinasi nesveikai - vartoja apdorotus produktus, daug riebalų, konservantų, dažų, saldiklių, turinčių mažai gyvos ląstelienos. Tai sukelia chronišką vidurių užkietėjimą. Be to, dažnas antibiotikų vartojimas išnaikina normalią virškinamojo trakto mikroflorą, skatina parazitų ir grybelių augimą. Tai labai žaloja mūsų imuninę sistemą, išskiria toksines medžiagas, sukelia daugybę įvairių susirgimų – nuo lėtinio nuovargio sindromo iki autoimuninių ligų.

Žarnyno valymas specialia aparatūra (hidrokolonterapija) yra vienas paprasčiausių, veiksmingiausių ir mažiausiai kenksmingų būdų kovoti su šia problema. Procedūrų metu storasis žarnynas išvaduojamas nuo per visą jo ilgį užsigulėjusio turinio. Besikeičianti vandens temperatūra ir pilvo masažas stimuliuoja žarnyno sieneles ir atkuria jų elastingumą bei judrumą.

Po procedūrų žarnynas pradeda normaliai dirbti, jame atauga normali mikroflora, pagerėja mikroelementų, vitaminų pasisavinimas, sustiprėja imuninė sistema. Po procedūrų mažėja svoris, pilvukas pasidaro plokštesnis, pasikeičia skonio pojūtis, dažnai išnyksta potraukis saldumynams.

Daugeliui norinčių atlikti šią procedūrą paprastai kyla įvairių klausimų:

Kaip atliekama procedūra?

Ji atliekama malonioje, jūsų intymumą saugančioje aplinkoje, kur esate dviese tik su mediku. Procedūros metu pilamas vanduo į storąjį žarnyną, po to, pakeitus srovės kryptį - ištraukiamas. Niekur nereikia eiti, visą laiką - apie 45 min, gulite kabinete.

Ar tai skausminga?

Procedūra visiškai neskausminga. Tik kartais žmonės, kuriems kaupiasi dujos, gali jausti veržimą. Gali būti nemalonių pojučių žmonėms, turėjusiems operacijų pilvo ertmėje, dėl ten susidariusių sąaugų.

Kodėl žarnyno valymas, o ne vidurius laisvinantys vaistai?

Vaistai nepašalina to, kas mūsų organizme kaupėsi metų metus, to, kas guli storojo žarnyno klostėse ir kišenėse. Vaistai atlieka tik paviršinį "išvalymą", be to – žarnynas prie jų pripranta.

Ar po procedūros žmogus yra darbingas?

Taip. Jaučiamasi kaip po įprasto apsilankymo tualete.

Ar bus išplautos visos gerosios bakterijos?

Daugelis mūsų net neturi ką prarasti – dėl nesveikos mitybos ir vartotų vaistų poveikio dažnai žarnyne yra likę mažai reikalingų, normalių bakterijų. Be to, po procedūros skiriami preparatai žarnyno mikroflorai atstatyti. Kiek procedūrų paprastai prireikia? Norint pašalinti užsigulėjusius šlakus gali prireikti mažiausiai 4, vidutiniškai 5-6 procedūrų, priklausomai nuo jūsų organizmo užterštumo. Jos kartojamos kas 2-4 dienas.

Kodėl rekomenduojamas žarnyno valymas esant parazitams?

Deja, parazitai dažnai būna atsparūs įvairiems medikamentams. Kovai su jais tenka derinti įvairius būdus, ne tik cheminius vaistus. Žarnyno valymo su deguonimi procedūros metu, deguonis suleidžiamas į žarnyną – tai nuodas parazitams. Jie silpsta, atitrūksta nuo žarnyno sienelių ir gali būti pašalinami. 

Susiję straipsniai