Jūs esate čia

Klausimai ir atsakymai apie gydymą dėlėmis


Į klausimas atsako gydytoja hirudologė Vilija Zurbienė.

Ar dėlėmis galima išgydyti nevaisingumą?
Dėlių terapija gydant nevaisingumą yra taikoma. Dažniausiai- kaip viena iš kompleksinio gydymo dalių. Būna atvejų, kuomet gydantis ir vien tik dėlėmis pasiekiamas geras efektas. Dedant dėles gerėja kraujotaka, limfotaka, mažėja uždegiminiai pakitimai, tad pagerėjus sveikatai pastojimo tikimybė didėja.
Negalima teigti, jog tai vienintelis, geriausias gydymo būdas. Žmogus kažkur paskaito, kad akupunktūra ir dėlėmis galima viską išgydyti, ir tiki. Bet taip nėra, tai tik viena gydymo priemonių.
Gydymo procesui įtakos turi daug veiksnių. Dėlės padeda, jeigu nevaisingumas yra išsivystęs dėl mikrorandų, sąaugų, ar yra nepraeinamumas kiaušintakuose, uždegiminai pakitimai, endometriozė, policistinės kiaušidės. Ir vėlgi, dėlės – tik vienas gydymo būdų. Nevaisingumo gydymas paprastai yra ilgas procesas ir reikalauja kompleksinio gydymo.
Norint pasiekti gerą rezultatą, skiriami ir kiti, tradiciniai ar alternatyvūs gydymo būdai. Tada rezultatai būna geresni ir žmogus išvengia nusivylimo.

Dėl kokių ginekologinių ligų į jus kreipiasi pacientės?
Kreipiasi moterys, kurioms yra kiaušidžių cistos, miomos, įvairūs ginekloginiai uždegimai, sąaugos, pastojimo problemos. Po gydymosi dėlėmis jų bendra savijauta tikrai pagerėja. Pasitaiko ir tokių atvejų, kai pastoja po gydymo. Net ne viena pacientė yra vaikščiojusi pas mane ir staiga dingusi. Vėliau netikėtai susitikusi jas paklausiu, kur prapuolė, sako – laukiuosi. Bet tikrai negaliu sakyti, kad taip visoms būna. Tai priklauso nuo nevaisingumo priežasties.

Kokias ligas gydote dėlėmis? Dėl kokių negalavimų pas jus dažniausiai ateina žmonės?
Daugiausiai kreipiasi pacientai, turintys kraujotakos sutrikimų, pavyzdžiui, dėl aukšto kraujo spaudimo, ūžimo galvoje, išsiplėtusių venų, hemorojaus. Ateina tie, kurie skundžiasi lėtinėmis plaučių, inkstų ir kepenų ligomis. Gerų rezultatų sulaukia sergantys kelių sąnarių artroze, stuburo ligomis. Labai geras efektas gydant traumų pasekmes – po įvairių operacijų, lūžių, patempimų, sumušimų. Dėlės šalina liekamuosius reiškinius: skausmą, patinimą, sustingimą, gerina gijimą. Jei būna nusilpęs regėjimas, dėles dedame aplink akis. Rega, akių būklė pagerėja. Dėles dedant už ausų ir tam tikruose galvos taškuose, skaistėja veido oda, išsilygina raukšlės. Dėlių terapija ne tik gerina kraujotaką, bet ir valo organizmą, nes ženkliai gerina limfos cirkuliaciją. Be to žmogus pradeda geriau miegoti. Kai kurios moterys džiaugiasi, jog joms gydantis dėlėmis ima kristi svoris. Sako, visa kita tą patį darome, bet kūno linijos ėmė gražėti.

Į jus kreipiasi daugiau tradicine medicina netikinčių pacientų ar tiesiog ieškančių papildomo gydymosi žmonių?
Didžioji dalis tokių, kurie jau yra išbandę tradicinę mediciną ir nesulaukė norimų rezultatų. Todėl ieško alternatyvių gydymosi būdų. Kartais ir tradicinės medicinos gydytojai patys pasiūlo pacientams išbandyti dėles.
Kita grupė pacientų – norintys gydytis natūraliais būdais. Jie renkasi homeopatiją, akupunktūrą, gydymą dėlėmis.