Jūs esate čia

Natūralios gydymosi priemonės. Magnetai

Gydomąsias magnetų galias pirmieji perprato egiptiečiai ir kinai. Pasakojama, kad Egipto karalienės Kleopatros sveikatą ir grožį saugojo ant rankos nešiojama magnetinė apyrankė. XX a. viduryje magnetų poveikį žmogaus organizmui tyrinėjo rusų ir japonų mokslininkai. Mūsų dienomis ilgą laiką buvusios primirštos gydomosios magnetų galios atrandamos iš naujo.

Mus nuolat supa magnetinis laukas

„Mes visą laiką gyvename magnetiniame lauke, nes Žemė turi pastovų magnetinį lauką. Esame prie jo prisitaikę, todėl visiškai nejaučiame jo poveikio. Tačiau magnetinis laukas mums yra gyvybiškai svarbus, – įsitikinusi (gal tiesiog- aiskina) natūralios medicinos gydytoja Aiva Vaivarienė. – Štai puikus pavyzdys: iš kosmoso grįžusiems pirmiesiems kosmonautams buvo diagnozuoti sunkūs sveikatos sutrikimai. Buvo nustatyta, kad jų sveikata pakriko dėl Žemės magnetinio lauko stokos. Dabar kosminio laivo kabinose ir kosmonautų skafandruose įmontuojami magnetai. Taip dirbtinai sukuriamas magnetinis laukas, prie kurio yra pripratęs žmogus. Kiek vėliau vienas japonų gydytojas magnetinio lauko stokos sukeltus negalavimus pavadino magnetinio lauko deficito sindromu. Buvo atlikta įvairiausių bandymų tiek su gyvūnais, tiek su žmonėmis. Pastebėta, kad nuo magnetinio lauko izoliuoti žmonės praranda orientaciją, jiems ima svaigti galva ir pan.“

Savo elektromagnetinius laukus turi kiekvienas elektroninis prietaisas, o jų mūsų buityje vis daugėja: įvairūs buitiniai prietaisai, kompiuteriai, mobilieji telefonai ir t. t. Ar tai kaip nors įtakoja mus supantį magnetinį lauką? „Deja, taip, – apgailestauja gydytoja. – Jis yra labai užterštas. Virš žemės tvyro „elektromagnetinis smogas". Šiuo metu gyvename iškreiptame magnetiniame lauke. Tai sukelia įvairius negalavimus: nuo lėtinio nuovargio sindromo iki rimtų psichikos sutrikimų".

„Kartą į mane kreipėsi jaunas vaikinukas, kuris skundėsi naktiniais panikos priepuoliais: jam smarkiai plakdavo širdis, svaigdavo galva, drebėdavo rankos, – prisimena gydytoja A. Vaivarienė. – Jaunuolį ištyrę gydytojai, nieko blogo nerado. Tačiau pagal jo skundus buvo aišku, jog jį įtakoja stiprūs elekromagnetiniai laukai. Apklausius jį kryptingai, išaiškėjo , kad jo automobilyje įmontuota galinga garso aparatūra. Jis prisipažino, kad mėgsta važinėdamas klausytis labai garsios muzikos. Tuomet viskas ir paaiškėjo – juk garsas yra ne kas kita, kaip elektromagnetinės bangos. Vaikinas buvo nuolat veikiamas stipraus magnetinio lauko, kuris pakeitė jo kūno magnetinį lauką. Būtent tai sukėlė panikos priepuolius ir visa eile fizinių negalavimu. Kai tai išsiaiškinome, buvo nesunku padėti pacientui. Atkūrėme jo kūno magnetinį lauką ir priepuoliai baigėsi". Gydydama magnetiniu lauku gydytoja A. Vaivarienė naudoja specialų prietaisą, kuris generuoja magnetines bangas, ir jos nukreipia specialiais davikliais (induktoriais) į reikiama kūno vieta. Induktoriai būna įvairiu formu, pritaikyti skirtingoms kūno vietoms . Pvz.. kilpa galima apjuosti visą kūną, uždėti ją ant galvos arba pridėti prie tam tikros kūno vietos. Priklausomai nuo susirgimo ar skundu parenkamas skirtingas magnetinio intensyvumas ir kryptis (polius), bei poveikio laikas . Kilpoje susidariusio magnetinio lauko paveiktas negaluojančio organo magnetinis laukas pamažu atsistato. Atkūrus natūralų sergančio organo magnetinį lauką, jis pamažu ima taisytis. Taip subalansuojamas pvz. sutrikes miego- budrumo ciklas pervargimo, nemigu atvejais, nuimami įtampos tipo galvos skausmai ir sprendžiamos kitos problemos.

Magnetinis vanduo malšina troškulį ir gydo

„Pagelbėti sau galime ir patys: gerdami magneto paveiktą vandenį arba nešiodami magnetinius papuošalus", – įsitikinusi gydytoja Irena Pajarskienė. Magnetoterapija ji susidomėjo po to, kai sužinojo, jog magneto paveiktas vanduo iš čiaupo kokybe nė kiek nenusileidžia šaltinio vandeniui. Dabar gydytoja pati skaito paskaitas apie magnetų poveikį žmogaus sveikatai.

„Iš žemės gelmių trykštantis šaltinio vanduo yra įmagnetintas, paveiktas žemėje esančių magnetinių akmenų. Todėl jis yra lengvesnis nei vanduo iš čiaupo, jame nėra jokių priemaišų ar nuosėdų, tačiau pakankamai daug kalcio ir cinko bei kitų vertingųjų medžiagų. Mane labai sudomino tai, kad šaltinio vandens galima pasigaminti namuose, – pasakoja Irena Pajarskienė. – Tam reikalinga speciali magnetinė lazdelė. Iš čiaupo į stiklinį indą pripilame vandens, įdedame magnetinę lazdelę, palaikome ją bent 20 min. ir gauname magnetinį vandenį. Galima pripilti vandens ir į didesnę talpą, tuomet lazdelę vandenyje reikėtų laikyti ilgesnį laiką. Šią lazdelę galima dėti ne tik į vandenį, bet ir į jogurtą, kompotą, net sriubą, tik reikia ją atvėsinti".

Vandenį iš čiaupo paveikus magnetu, visiškai neutralizuojamos kenksmingos priemaišos: azotas, chloras, sunkiųjų metalų druskos. Magnetiniame vandenyje nesidaugina mikrobai, neauga dumbliai. Pasikeičia ne tik vandens sudėtis, bet ir jo skonis, kvapas. Magneto paveiktas vanduo įgauna krūvį ir energiją. Magnetinį vandenį galima gerti, prausti juo veidą, plauti žaizdas. Toks vanduo gerina kraujotaką, skatina hormonų gamybą, mažina cholesterolio kiekį kraujyje, aptirpdo šlapimo pūslėje, inkstuose, tulžyje esančius akmenis. Magnetinis vanduo labai tinka organizmui valyti.

Magnetiniai papuošalai

Jei domitės kinų medicina, greičiausiai žinote, jog mūsų kūne yra energetiniai kanalai ir biologiškai aktyvūs taškai, kurie glaudžiai susiję su vidaus organais. Vienaip ar kitaip stimuliuodami šiuos taškus mes galime paveikti vidaus organus, netgi juos pagydyti. Biologiškai aktyvių taškų stimuliavimui gali būti naudojamos ne tik adatėlės (akupunktūra), bet ir magnetai. Būtent tam pradėti gaminti papuošalai su magnetais. Jų gamybai naudojamas neodimio magnetas – labai stiprus ir ilgai neišsimagnetinantis. Į papuošalą įtaisomas tik nedidelis magneto gabalėlis, tačiau to visiškai pakanka, kad jis taptų gydomąja priemone. Papuošalai nešiojami ant tų kūno vietų, per kurias eina daugiausia energetinių kanalų: rankų riešų, kojų čiurnų ir kaklo. Magnetas veikia energetinius kanalus ir biologiškai aktyvius taškus, per juos magneto poveikis pasiekia vidinius organus. Nuolat nešiojant magnetinį papuošalą pamažu pagerėja bendra organizmo būklė, jis sustiprėja, tampa atsparus ligoms, virusams ir bakterijoms.

Magnetų poveikis kraujotakai

Blogą mūsų savijautą gana dažnai lemia sulėtėjusi kraujo apytaka. Taip nutinka, kai sutrinka eritrocitų arba raudonųjų kraujo kūnelių magnetinis laukas – jie sukimba tarpusavyje ir sudaro kūnelių grupes. Kraujas ima tekėti lėčiau, jis ypač sunkiai patenka į ploniausias kraujagysles – kapiliarus, dėl to sutrinka organų ir audinių aprūpinimas deguonimi bei kitomis būtiniausiomis medžiagomis. Tai sukelia įvairius lėtinius negalavimus. Ant kūno nešiojamas magnetas gali pagerinti kraujo apytaką. Paveikus kraujo kūnelius magnetu, atsistato jų magnetinis laukas, sukibę kūneliai atsiskiria. Taigi kraujas vėl ima tekėti greičiau, į ląsteles patenka daugiau deguonies bei maistinių medžiagų, iš organizmo greičiau pasišalina toksinai ir kitos nuodingosios medžiagos.

Magnetoterapija gali būti taikoma

  • Esant galvos skausmams, sergant migrena
  • Sergant artritu, reumatu, astma, diabetu, prostatitu
  • Esant stuburo, nugaros, juosmens skausmams
  • Sutrikus kraujotakai
  • Esant nuolatinio nuovargio sindromui
  • Sergant depresija
  • Sutrikus tulžies pūslės, blužnies ar kasos veiklai
  • Gydant kaulų lūžius, žaizdas, sumušimus
  • Esant stipriems menstruacijų skausmams ir t. t

Kristina Šilinyte
„Netradicine medicina“