TEL.+370 682 92261PAŠTAS: info@ngc.ltI-V 09:00-18:00

Mitybos plano sudarymas


Kokias principais remiantis sudaroma programa?

Individualios mitybos programa sudaroma remiantis bendrais sveikos mitybos principais: maisto suderinamumu ir rekomenduojamu valgiaraščiu.

Sudarinėjant konkrečiam žmogui tinkamą meniu biopunktūrinės diagnostikos būdu įvertinama:

  • virškinimo sistemos būklė (skrandžio rūgštingumas, kasos funkcinis pajėgumas, tulžies takų veikla ir t.t.)
  • organizmo atsakas į atskirus produktus. Testuojama apie 150 Lietuvoje dažniausiai naudojamų produktų.

Taip pat aptariami paciento mitybos įpročiai, atkreipiamas dėmesys į keistinus dalykus, duodami individualūs patarimai.

Pavyzdžiui, daugelis pamiršta, kad svarbu laikytis maisto suderinamumo, nenaudoti vieno valgymo metu ilgai virškinamo maisto (baltymų) ir greitai skylančių angliavandeninių produktų. Vaisiai suvalgyti vieni, skrandį palieka po 20 – 30min, kai kurie dar greičiau. Mėsos gaminiai virškinami iki 3-4 val. Suvalgius juos kartu, stabdomas pilnavertis baltymų skaidymas, o angliavandeniai skatina rūgimo procesus, pasireiškiančius pūtimu, apsunkimu.

Ką reikia daryti po programos sudarymo?

Po konsultacijos pacientas gauna vengtinų produktų sąrašą ir individualų meniu, kurio rekomenduoja laikytis 1 ar 2 mėnesius. Esant reikalui, skiriami vaistažoliniai ar homeopatiniai medikamentai atskirų organų funkcijai gerinti.

Ar reikia pakartotinių konsultacijų?

Po 1-2 mėn. pakartotinės diagnostikos metu įvertinami pasikeitimai organų veikloje ir reakcija į produktus, kurių buvo atsisakyta. Tada sudaromas mitybos planas kitiems 3-6 mėnesiams. Daugiau konsultacijų reikia žmonėms, turintiems rimtų sveikatos problemų.

Kokių rezultatų galima tikėtis?

Jeigu kruopščiai laikomasi sudarytos mitybos programos, sėkmingai krenta svoris, gražėja oda, pasitraukia arba palengvėja ligos ar nemalonūs simptomai. Gerėja emocinė ir psichologinė būklė. Tinkama mityba yra svarbus palydovas kelyje į sveikatą. Turint pakankamai energijos galima siekti ir kitų tikslų  gyvenime, o ne vien rūpintis savo pavargusiu kūnu.


Mes esame ne tai, ką valgome, o tai, ką suvirškiname.

Ar galima sudaryti mitybos planą vegetarui / veganui / žaliavalgiui?

Individualus mitybos planas bus sudaromas atsižvelgiant į Jūsų pasirinkimus, jeigu esate veganas, niekas nesiūlys rinktis paleo valgiaraščio ar atvirkščiai. Natūralaus gydymo centre mitybos klausimais konsultuoja gyd. Aiva Vaivarienė, kuri yra susipažinusi su įvairiais mitybos būdais, nuolat tuo domisi.


© Natūralaus gydymo centras 2019. Visos teisės saugomos