Ar įmanoma apsinuodyti, ar gali kilti alergija?
Homeopatinių preparatų sudėtyje nėra medžiagų, kurios netiktų, pavyzdžiui, žiedadulkėms alergiškiems žmonėms. Juose nėra grynų augalų ar jų dalių. Taip, šie preparatai gaminami ir iš mineralų, metalų, įvairių druskų, gyvūnų nuodų ir kt. medžiagų. Kartais, pamatę pavadinimą, pacientai sunerimsta radę arseno ar gyvsidabrio pavadinimą. Dar kartą pabrėžiu – homeopatijoje naudojama šių mineralų ar kitų medžiagų nešama informacija, o ne apčiuopiamos dozės. Šie vaistai niekaip negali sukelti apsinuodijimo ar alergijos, netgi sunaudojus per didelį kiekį. Jeigu jūsų kūdikis suvalgytų visa dėžutę homeopatinių tablečių, jo sveikatai pavojus nekiltų. Užtektų puodelio mėtų arbatos (suaugusiajam – kavos), kad vaistų poveikis būtų neutralizuotas. Tarp kita ko – būtent dėl to, kad homeopatija yra toks subtilus gydymo būdas, pacientas, kuriam paskiriami preparatai, gauna ne tik nurodymus dėl dozavimo ir vartojimo grafiko, bet ir patarimų dėl kitų dalykų (pvz. ko vengti prieš ir po preparatų vartojimo ar net viso gydymosi ciklo metu).
Išimtis – alergija laktozei
Kai kuriuose kompleksiniuose homeopatiniuose preparatuose yra laktozės, tai yra vienintelis atvejis, kuomet kyla alergijos pavojus, jeigu žmogus yra jautrus šiai medžiagai. Didesnis jos kiekis gali kartais sudirginti žarnyną. Tačiau tokių atveju būną išimtinai retai, netoleruojantys laktozės pacientai turėtų rinktis preparatus lašų forma.
Lašai alkoholio pagrindu
Vartojant preparatus alkoholio pagrindu, svarbu laikytis nurodytų dozių. Taip pat rinktis kitą vaistų formą, jeigu dėl paciento amžiaus (pvz., kūdikystėje) ar sveikatos būklės jam negalima tokia preparato forma.