TEL.+370 682 92261PAŠTAS: info@ngc.ltI-V 09:00-18:00
Gyd. Aiva Vaivarienė

Ar gali pakenkti homeopatiniai vaistai?


Pacientai (o ypač mažųjų pacientų tėvai) atvykę konsultacijai kartais klausia – „ar gali pakenkti homeopatiniai vaistai“? Žiniasklaidoje, socialiniuose tinkluose tokių teiginių kartais pasitaiko. Iš karto ir labai atsakingai galiu pareikšti – NE, tikrai ne.


Tuomet iš kur atsiranda tokie teiginiai?

Dažniausiai iš nesusipratimo. Labai dažnai homeopatinai preparatai tapatinami su augaliniais, taip vadinamais fitoterapiniais preparatais. Fitoterapiniai preparatai tai yra įvairios vaistažolės, augalinės kapsulės, papildai, kurių sudėtyje yra didelis kiekis veikliųjų augalinių medžiagų. Netinkamai naudojami (arba dėl paciento organizmo savybių) šie produktai tikrai gali kai kada sukelti šalutinį poveikį, pvz., alergines reakcijas.


Homeopatijos gydymo principai iš esmės skiriasi nuo fitoterapijos (gydymu vaistažolėmis)

Vienintelis jų bendras taškas yra tas, kad kai kurių homeopatinių preparatų gamybai taip pat naudojami augalai. Visa kita, skiriasi iš esmės:

  • Netgi labiausiai koncentruoti kompleksiniai preparatai turi ypatingai mažus kiekius gydomosios medžiagos.
  • Homeopatija – tai daugiau „informacinė“ medicina, skirta pačio paciento gyvybinėms jėgoms, imuninei sistemai sužadinti.
  • Homeopatijos veikimo principas – „panašus gydo panašų“. T.y. medžiagos (taip pat ir nuodingos), kurios didelėmis dozėmis sukelia konkrečius simptomus, mikrodozėmis naudojamos šių simptomų gydymui. Pvz., jeigu bitės įgėlimas sukelia patinimą, paraudimą, niežulį – homeopatinis „bitės“ preparatas (pavadinimų Apis), skiriamas gydyti ligoms, kurias lygi paraudimas, patinimas, niežulys.

Ar įmanoma apsinuodyti, ar gali kilti alergija?

Homeopatinių preparatų sudėtyje nėra medžiagų, kurios netiktų, pavyzdžiui, žiedadulkėms alergiškiems žmonėms. Juose nėra grynų augalų ar jų dalių. Taip, šie preparatai gaminami ir iš mineralų, metalų, įvairių druskų, gyvūnų nuodų ir kt. medžiagų. Kartais, pamatę pavadinimą, pacientai sunerimsta radę arseno ar gyvsidabrio pavadinimą. Dar kartą pabrėžiu – homeopatijoje naudojama šių mineralų ar kitų medžiagų nešama informacija, o ne apčiuopiamos dozės. Šie vaistai niekaip negali sukelti apsinuodijimo ar alergijos, netgi sunaudojus per didelį kiekį. Jeigu jūsų kūdikis suvalgytų visa dėžutę homeopatinių tablečių, jo sveikatai pavojus nekiltų. Užtektų puodelio mėtų arbatos (suaugusiajam – kavos), kad vaistų poveikis būtų neutralizuotas. Tarp kita ko – būtent dėl to, kad homeopatija yra toks subtilus gydymo būdas, pacientas, kuriam paskiriami preparatai, gauna ne tik nurodymus dėl dozavimo ir vartojimo grafiko, bet ir patarimų dėl kitų dalykų (pvz. ko vengti prieš ir po preparatų vartojimo ar net viso gydymosi ciklo metu).


Išimtis – alergija laktozei

Kai kuriuose kompleksiniuose homeopatiniuose preparatuose yra laktozės, tai yra vienintelis atvejis, kuomet kyla alergijos pavojus, jeigu žmogus yra jautrus šiai medžiagai. Didesnis jos kiekis gali kartais sudirginti žarnyną. Tačiau tokių atveju būną išimtinai retai, netoleruojantys laktozės pacientai turėtų rinktis preparatus lašų forma.


Lašai alkoholio pagrindu

Vartojant preparatus alkoholio pagrindu, svarbu laikytis nurodytų dozių. Taip pat rinktis kitą vaistų formą, jeigu dėl paciento amžiaus (pvz., kūdikystėje) ar sveikatos būklės jam negalima tokia preparato forma.



Dažniausia homeopatinių preparatų naudojimo klaida

Tad ramiai naudokime įvairius homeopatinius preparatus – tiek globulių, tiek tablečių, tiek ampulių pavidalu. Bet būtina įsidėmėti – jeigu norite gydomo poveikio – laikytis paskirtų dozių ir vartojimo grafiko BŪTINA.

Dažniausia klaida – pacientai, ar sergančių vaikų tėvai, linkę naudoti didesnius preparatų kiekius, nei buvo paskirta. Žmonėms sunku suprasti – kaip gali vienas žirnelis ką nors padaryti? Prisiminkime, kad homeopatijos gydymas nėra paremtas veikliosiomis medžiagomis. Daugiau ir dažniau nebūtinai bus geriau, kartais gali nutikti atvirkščiai. Organizmą stimuliuoti, gydomuosius procesus jame gali pažadinti net vienas žirnelis ar tabletė, tad stropiai laikykitės savo gydytojo-homeopato nurodymų.



Gyd. Aiva Vaivarienė

Natūralaus gydymo centro vadovė, gydytoja-homeopatė, biopunktūrinės diagnostikos, mitybos specialistė. Lietuvos homeopatų asociacijos, Lietuvos Homeopatijos ir homotoksikologijos asociacijos, Baltijos homeopatų sąjungos ir Tarptautinės homeopatinės medicinos lygos narė, Endobiogenikos draugijos narė, Lietuvos įsisąmoninimu grįstos psichologijos asociacijos narė.


Paslaugos:

Vega test diagnostika

Gydymas homeopatija

Konsultavimas po plauko tyrimo

Konsultavimas dėl MAINTRAC tyrimo

© Natūralaus gydymo centras 2019. Visos teisės saugomos

Call Now Button