TEL.+370 682 92261PAŠTAS: info@ngc.ltI-V 09:00-18:00

Karboksiterapija



Karboksiterapija – tai gydymas medicininėmis angliarūgštės dujomis, įvedant jas mažais kiekiais į odą, poodį. Tai patikimas, saugus, mažai invazyvus, gerai toleruojamas gydymo metodas. Gydymas medicininėmis CO2 dujomis plačiai taikomas ne tik medicinos praktikoje, bet ir kosmetologijoje, kaip senėjimą stabdanti procedūra.



DĖMESIO! Natūralaus gydymo centre atliekamos tik GYDMOSIOS, o ne kosmetinės karboksiterapijos procedūros.



Koks angliarūgštės dujų (CO2) injekcijų gydomasis poveikis?

Mažais kiekiais įvestos į audinius medicininės CO2 dujos sukelia nuskausminantį, priešuždegiminį, raumenis atpalaiduojantį, kraujotaką gerinantį, audinių aprūpinimą deguonimi bei maisto medžiagomis didinantį, audinių regeneraciją skatinantį, kraujagyslių sieneles stiprinantį, kolageno sintezę skatinantį bei odos elastingumą didinantį poveikį.


Kaip gydymui taikomos angliarūgštės dujų (CO2) injekcijos?

Procedūrą atlieka gydytojas naudodamas specialią, šioms procedūroms skirtą, medicininę įrangą. Rekomenduojamas individualus gydymo kursas – 5-12 procedūrų, kurios gali būti atliekamos kasdien arba kas antrą dieną. Vienos procedūros trukmė – 10-15 min.


Ar procedūra skausminga?

Kadangi tai yra injekcijos, tai dūris tikrai jaučiamas. Pojūčio pobūdis priklauso nuo konkrečios vietos, kur duriama, bei žmogaus jautrumo.


Kokiais atvejais taikomas gydymas angliarūgštės dujų (CO2) injekcijomis?

  • Sąnarių ir stuburo degenaricnės ir reumatinės ligos, artrozės, artritai.
  • Periferinės nervų sistemos ligos – nervų, nervų šaknelių uždegimai, polineuropatija, tunelinio riešo kanalo sindromas, neuralgijos, neuropatijos.
  • Sausgyslių pažeidimai
  • Lėtinis skausmas – nugaros, sąnarių, raumenų
  • Galvos skausmas
  • Galūnių veninės ir arterinės kraujotakos sutrikimai, trofinių opų gydymas
  • Odos ligos
  • Randų (ypač po nudegimų) gydymas
  • Kolageno sintezės skatinimas, odos elastingumo didinimas.

Kada netaikoma karboksiterapija?

Bendrosios kontraindikacijos: išeminė širdies liga (nestabili krūtinės angina, ūmus ir poūmis miokardo infarktas); širdies nepakankamumas (ūmus ar didelio laipsnio); nekontroliuojamas didelio laipsnio aukštas kraujospūdis; pūlingi odos pažeidimai; sumažėjęs kraujo krešėjimas (hemofilija); kraujo krešėjimą mažinančių vaistų naudojimas (heparinas, fraksiparinas, orfarinas, naujos kartos antikoaguliantai terapinėmis dozėmis, išskyrus aspiriną ir antiagregantus; ūminė embolija; tromboflebitas ir flebotrombozė; gangrena; inkstų nepakankamumas terminalinės stadijos; insultas ūmus ir poūmis periodas; nėštumas, žindymas; viršsvoris (kai KMI viršija 25); ūmi infekcinė liga, karščiavimas; adatų baimė.



Kada atsirado šis gydymo būdas?

Gydomasis CO2 dujų poveikis pastebėtas jau senovėje. Viduramžiais buvo taikomos angliarūgštės vonios, panaudojant garus iš fumarolių (garų ir dujų šaltinis ugnikalnių šlaituose ir krateriuose). XVIII amžiuje gydymas CO2 voniomis buvo paplitęs įvairiose Europos sanatorijose. XIX a. buvo pradėti rašyti moksliniai darbai apie gydomąjį CO2 dujų poveikį.

Karboksiterapijos lopšiu laikoma Royat Chamalieres sanatorija Prancūzijoje, kurioje XX a. pradžioje buvo pradėtos naudoti sausos išorinės CO2 dujų vonios bei poodinės injekcijos.

Šiuo metu karboksiterapija plačiai taikoma ligoninėse, sanatorijose, grožio salonuose, SPA centruose, estetinės chirurgijos klinikose.



Vilius Suslavičius

Licenzijuotas vidaus ligų gydytojas (terapeutas) dirbantis nuo 1988 m. Nuo 1999 m. sertifikuotas akupunktūros ir tradicinės kinų medicinos specialistas, Lietuvos akupunktūros gydytojų asociacijos (LAGA) narys. Reiki Shoden ir Okuden praktikas.


Paslaugos:

AkupunktūraKarboksiterapija

© Natūralaus gydymo centras 2019. Visos teisės saugomos

Call Now Button