TEL.+370 682 92261PAŠTAS: info@ngc.ltI-V 09:00-18:00

Žarnyno mikrobiomo ir mikrobiotos tyrimai


Dar neseniai apie mikrobiomą mūsų kūne ir ant jo buvo žinoma labai nedaug. Per pastarąjį  dešimtmetį mokslinių tyrimų apie mikrobiomą labai padaugėjo, daugiausia dėl patobulėjusių  mikrobiologijoje taikomų technologijų, PGR metodikos. Buvo nustatyta, kad mūsų kūne ir ant jo  gyvenančių bakterijų skaičius yra didesnis nei viso organizmo ląstelių. Didžiausia šių bakterijų  įvairovė gyvena mūsų žarnyne. Ši mikroorganizmų bendruomenė vadinama žarnyno  mikrobiomu.


Mikrobiomas – ekologinė mikroorganizmų bendruomenė, kuri sukuria specialią terpę žarnyne ir  atlieka labai svarbias funkcijas. Kalbėdami apie mikroorganizmus, mikroflorą, specialistai  vartoja terminus – mikrobiomas ir mikrobiota. Dažnai šie terminai – „mikrobiomas“ ir  „mikrobiota“ – vartojami kaip vienas, tačiau jų reikšmė bei ištyrimo metodikos skiriasi.  Mikrobiota reiškia pačių mikrobų grupę, o mikrobiomas – šių mikrobų genomus arba genetinę  informaciją.

Įrodyta, kad žarnyno mikrobiomas, kurį daugiausia sudaro bakterijos, daro didžiulę įtaką mūsų  bendrai organizmo būklei. Sveika žarnyno mikrobiomo pusiausvyra lemia mažesnį žarnyno  pralaidumą toksinams, mažina intoksikacijos, sepsio ir uždegimo riziką, didina ląstelių jautrumą  insulinui, palaiko sveiką žarnyno, medžiagų apykaitos, širdies ir kraujagyslių sistemos būklę.  Sveiką mikrobiomo balansą palaiko ir skatina subalansuota mityba, sveikas gyvenimo būdas,  įvairaus skaidulinio maisto vartojimas, stresinių situacijų vengimas.

Sutrikusi organizmo mikrobiomo pusiausvyra vadinama disbioze, kuri turi neigiamą įtaką  sveikatos būklei. Esant disbiozei, didėja žarnyno pralaidumas toksinams, išauga sisteminio  uždegimo rizika, didėja ląstelių atsparumas insulinui, padidėja nutukimo, diabeto, metabolinio  sindromo, širdies ir kraujagyslių ligų, nealkoholinių riebiųjų kepenų ligų, dirgliosios žarnos  sindromo ir uždegiminių žarnyno ligų rizika.

Todėl labai svarbu palaikyti žarnyno mikrobiomo balansą, tinkamą sudėtį, pusiausvyrą. Kokia  yra Jūsų mikrobiomo sudėtis, išsiaiškinti galite atlikdami išmatų tyrimus.Mikrobiomo ir mikrobiotos tyrimai


GutWell žarnyno mikrobiomo tyrimas

Atliekamas Genorama Estijos laboratorijoje PGR  metodu – nustatoma mikrobiomo mikroorganizmų genetinė informacija. GutWell tyrimas nustato  ir pateikia informaciją apie žarnyno bakterijų sudėtį bei pateikia rekomendacijas, kaip išlaikyti  bei pagerinti žarnyno mikrobiomą.

Po tyrimo atlikimo suteikiama gydytojo dietologo konsultacija.

Žarnyno mikrobiomo tyrimas padeda formuoti sąmoningą mitybą, taip išvengiant sveikatos  sutrikimų bei ligų. Po GutWell tyrimo sužinosite:

 • Kurios bakterijos gyvena jūsų žarnyne?
 • Kaip žarnyno bakterijos veikia Jūsų organizmą?
 • Ar žarnyne yra pakankamai naudingų bakterijų?
 • Ar žarnyne yra kenksmingų bakterijų?
 • Ar žarnyno bakterijos lemia Jūsų polinkį į nutukimą?
 • Ar mityba ir mikrobiomas yra subalansuoti, ar reikia pakeisti mitybos įpročius?
 • Kaip pasiekti subalansuotą žarnyno mikrobiomą?

Tyrimas atliekamas per 25 d. d.

Tyrimo kaina 199 €Žarnyno mikrobiotos tyrimas

Atliekamas Lietuvoje pasėlio  metodu. Tyrimo metu nustatoma pagrindiniai bakterijų tipai:

 • Firmicutes
 • Bacteroidetes
 • Proteobacteria
 • Probiotinės bakterijos (Lactobacillus, Biffidobacterium)
 • Grybeliai
 • Įtrauktas  H. Pylori antigeno tyrimas

Pacientui pateikiama išsami ištirtų žarnyno bakterijų analizė bei  aprašas apie jas.

Po tyrimo atlikimo suteikiama gydytojo dietologo konsultacija.


Tyrimas atliekamas per 7 d. d.

Tyrimo kaina 149 €DĖMESIO!

Rekomenduojama 1 mėnesį iki tyrimo nenaudoti nei antibiotikų, nei probiotikų.


Tyrimų palyginimas


RekomenduojameKokybiški papildai


Kokybiški papildai Jūsų virškinimo sistemai


E-PARDUOTUVĖ


Žarnyno valymas


Naudinga esant disbakteriozei, užkietėjimams


Daugiau


Mitybos specialisto konsultacija


Tinkama mityba – kelias į sveikatą, gerą savijautą ir energingumą.


Daugiau


© Natūralaus gydymo centras 2019. Visos teisės saugomos

Call Now Button