TEL.+370 682 92261PAŠTAS: info@ngc.ltI-V 09:00-18:00

Hirudoterapija


Kada atsirado šis gydymo būdas?

Hirudoterapija – gydymas dėlėmis, naudojama medicinos praktikoje daugiau kaip 3 tūkstančiai metų. Avicena gydymą dėlėmis aprašė savo veikaluose. Hipokratas ir Galenas plačiai naudojo jas savo praktikoje.

Kuo dėlės ypatingos? Ar jas galima pakeisti kitais preparatais/procedūromis?

Pats svarbiausias gydymo ypatumas, kad dėlių seilių liaukos turi tam tikro ypatingo komponento, kuris vadinasi hirudinu. Tai biologiškai aktyvi medžiaga, kurios šiuolaikinei biochemijai nepavyko susintetinti. Hirudinas ištirpina trombus ir suskystina viso organizmo kraują. Natūralaus gydymo centre dėlės dedamos ant biologiškai aktyvių taškų (refleksoterapija), tai dar labiau padidina gydymo veiksmingumą.

Koks gydymo dėlėmis poveikis?

Gydomasis poveikis: aktyvėja kraujo mikrocirkuliacija, gerėja audinių aprūpinimas deguonimi ir maistingomis medžiagomis, ištirpinami kraujo trombai ir nebesusidaro nauji, mažėja uždegimas, kraujas valomas nuo toksinų, stiprėja imunitetas.


Gydymas dėlėmis taikomas šiais atvejais:

 • odos susirgimai (psoriazė, neurodermatozės, furunkuliozė);
 • chroniškas bronchitas, alergija su astminiais komponentais;
 • širdies-kraujagyslių susirgimai (aterosklerozė, IBS, stenokardija, kardiosklerozė, hipertonija, distonija, venų varikozė, tromboflebitas);
 • pilvo organų susirgimai (cholecistitas, pankreatitas, kolitas, gastritas, duodenitas, pielonefritas, inkstų akmenligė ir t.t.);
 • neurologiniai susirgimai (osteochondrozė, miozitas, radikulitas, stuburo išvarža, galvos skausmai ir įvairios kilmės galvos svaigimas);
 • ginekologiniai susirgimai (kiaušidžių uždegimai chroniški ir ūmūs, sąaugos, miomos, cistos, endometriozė); šlapimo sistemos ligos (prostatitas);
 • endokrininės sistemos ligos (cukrinis diabetas, skydliaukės susirgimai);
 • viršsvoris, celiulitas;
 • įvairios traumos (sumušimai, lūžiai, patinimai, hematomos).

 • Noriu gydytis dėlėmis. Kaip man patekti į procedūras, kas reikalinga?
 • Ar gydymas dėlėmis yra higieniškas, ar negalima kuo nors užsikrėsti?
 • Kada negalima gydytis dėlėmis?
 • Ar reikalingas pasiruošimas norint gydytis dėlėmis?
Noriu gydytis dėlėmis. Kaip man patekti į procedūras, kas reikalinga?

Norint gydytis dėlėmis, reikia iš anksto registruotis ir atvykti gydytojos-gydymo dėlėmis specialistės konsultacijai. Gydytoja, atsižvelgdama į Jūsų sveikatos būklę ir problemas, sudarys dėlių dėjimo schemą. Paprastai prašome, jog prieš procedūras būtų atliktas bendras kraujo tyrimas ne vėliau kaip prieš 3 mėnesius. Jeigu bus reikalinga, gydytoja nusiųs Jus papildomiems tyrimams ar paprašys anksčiau atliktų tyrimų duomenų.

Ar gydymas dėlėmis yra higieniškas, ar negalima kuo nors užsikrėsti?

Medicininė dėlė yra „vienkartinis instrumentas” ir naudojama tik vienintelį kartą, todėl pacientas gali būti saugus ir nebijoti užkrėtimų. Dėlės auginamos specialiuose biofabrikuose, kur laikomasi griežto karantino.

Kada negalima gydytis dėlėmis?

Gydymas dėlėmis neskiriamas, kuomet pacientas vartoja kraują skystinančius preparatus – aspiriną, orfariną. Jeigu sveikatos būklė leidžia ir yra būtina dėti dėles, pvz., po traumų, operacijų ar kt., pacientas prašomas bent 3 dienas negerti aspirino ir bent savaitę – orfarino.

Ar reikalingas pasiruošimas norint gydytis dėlėmis?

Dėlės yra labai jautrūs gyvūnai. Jos nemėgsta stiprių kvapų – kvepalų, dezodorantų, netgi stipriai aromatizuoto muilo kvapo, rūkalų, smilkalų. Todėl prieš procedūras stenkitės vengti panašių medžiagų.

Taip pat jeigu pacientas labai jautriai, su didele baime reaguoja į dėles, gydymą rekomenduojama atidėti.

Bet koks gydymas bus sėkmingas tik tuomet, jeigu vyksta su pasitikėjimu ir tikėjimu sėkme.Interviu su gydytoja Vilija Zurbiene

Ar dėlės padeda gydyti nevaisingumą?


Dėles ant kūno ryžtasi dėtis ne tik skaistesnės odos, geresnio miego ar gražesnių liemens linijų trokštančios moterys. Dėlių terapija ir Lietuvoje taikoma gydant nevaisingumą. Gydytoja homeopatė, hirudologė Vilija Zurbienė, dėlių terapiją taikanti ir gydant nevaisingumą, žino atvejų, kai gydantis ir vien tik dėlėmis pasiekiamas geras efektas. Dedant dėles gerėja kraujotaka, limfotaka, mažėja uždegiminiai pakitimai, tad pagerėjus sveikatai pastojimo tikimybė didėja.


– Ar iš tiesų dėlėmis galima išgydyti nevaisingumą?

– Nereikėtų žmonėms teigti, jog tai geriausias gydymo būdas. Žmogus paskaito, kad akupunktūra ir dėlėmis galima viską išgydyti, ir tiki. Bet taip nėra. Gydymo procesui įtakos turi daug veiksnių. Dėlės padeda, jeigu nevaisingumas išsivystęs dėl mikrorandų, sąaugų ar yra kiaušintakių nepraeinamumas, uždegiminių pakitimų, endometriozė, policistinės kiaušidės. Bet ir tada dėlės – tik vienas gydymo būdų.

– Su kokiomis ginekologinėmis ligomis į jus kreipiasi pacientės?

– Tos, kurioms kiaušidėse aptinkamos cistos, miomos, kurias kamuoja įvairūs ginekologiniai uždegimai, sąaugos, pastojimo problemos. Po gydymosi dėlėmis jų bendra savijauta tikrai pagerėja. Pasitaiko ir tokių atvejų, kai po gydymo pastoja. Ne viena pacientė yra vaikščiojusi pas mane ir staiga dingusi. Vėliau netikėtai susitikusi paklausiu, kur prapuolė, o ji sako, kad laukiasi. Tai priklauso nuo nevaisingumo priežasties.tradicinės medicinos gydytojai siūlo išbandyti dėles.

– Kokias dar ligas gydote?

– Daugiausia kreipiasi pacientai, turintys kraujotakos sutrikimų, pavyzdžiui, dėl aukšto kraujospūdžio, ūžimo galvoje, išsiplėtusių venų, hemorojaus. Ateina tie, kurie skundžiasi lėtinėmis plaučių, inkstų ir kepenų ligomis. Gerų rezultatų pasiekiame gydydami sergančius kelių sąnarių artroze, stuburo ligomis, taip pat po įvairių operacijų, lūžių, patempimų, sumušimų. Dėlės šalina liekamuosius reiškinius – skausmą, patinimą, sustingimą, gerina gijimą. Jei būna nusilpęs regėjimas, dėles dedame aplink akis. Po to rega, akių būklė pagerėja. Dėles dedant už ausų ir tam tikruose galvos taškuose, skaistėja veido oda, išsilygina raukšlės. Procedūros ne tik gerina kraujotaką, bet ir valo organizmą, nes labai pagerina limfos cirkuliavimą. Be to, žmogus pradeda geriau miegoti. Kai kurios moterys džiaugiasi, kad joms gydantis dėlėmis ima kristi svoris.

– Į jus kreipiasi daugiau tradicine medicina netikinčių pacientų ar ieškančių papildomo gydymosi?

– Didžioji dalis – tie, kurie jau yra išbandę tradicinę mediciną ir nesulaukę norimų rezultatų. Kartais tradicinės medicinos gydytojai siūlo išbandyti dėles.


Natūralaus gydymo centro hirudologė (gydymo dėlėmis specialistė) – Vilija Zurbienė.

Sertifikuota gydytoja homeopatė ir hirudologė. Pagrindinė specialybė – terapeutė, dirba 22 metus.

© Natūralaus gydymo centras 2019. Visos teisės saugomos

Call Now Button